Your search results

SHITET GODINE 3 KATESHE TRADICIONALE GJIROKASTRITE

€ 260,000
Gjirokastra, Gjirokastër County, Southern Albania, Albania,
Favorite

Përshkrimi

PRONE EKSKLUZIVE NGA STAR REAL ESTATE

Shitet godine 3 kateshe tradicionale gjirokastrite ne nje nga lagjet me te vjetra dhe piktoreske te saj, zone muzeale dhe me vlera historike. Pjese e trashegimise boterore, kjo pjese e qytetit ngelet identiteti i saj i hershem.

Sherben si godine akomodimi dhe mirepret vizitore dhe turiste qe e duan arkitekturen dhe stilin tradicional, pergjate gjithe vitit.

Kjo ndertese daton ne vitin 1820, dhe eshte e sapo restauruar, duke ruajtur identitetin e saj ndertuar me gur dhe elemente tradicionale.

* Siperfaqja totale eshte 300 m2
* Kapaciteti 8 dhoma hotelerie
* Disponon dokumentacion te rregullt

Çmimi 260.000 Euro

Per me shume informacion ose nje vizite ne prone me kontaktoni
069 995 7675

Të dhënat

Property Id : 30431
Çmimi: € 260,000
Property Size: 300 m2
Dhoma: 8
Floors No: 3

Fatmir Caushi

Contact Me

Rezervo nje takim
Call 0699957675 WhatsApp
Translate »

Compare Listings

Fatmir Caushi